Hız Kesiciler

Hız Kesiciler

Hız Kesiciler

Hız Kesiciler


Hız kesici araçlar değişik şekillerde ve ebatlarda olabilmektedir. Kedi gözlü plastik yapılı hız kesici, oval kesici ve kauçuk yapılı hız kesiciler oldukça fazla kullanılmaktadır.

Kedi gözlü plastik hız kesiciler güçlendirilmiş plastikten üretilmiştir ve palet başına 40 tonluk bir ağırlığı kaldırabilecek yapıdadır. Siyah ve sarı renkte olan bu kedi gözlü hız kesiciler zemine monte edilir. Gövdelerin birbirine geçme özelliğinden dolayı araçlar geçerken yük bütün hatta yayılır. Bu kesici işaretlerde gövdenin önünde ve arkasında kedi gözleri vardır. Kauçuk hız kesiciler esnek yapılarından dolayı özellikle pütürlü veya bozuk zeminlerde kolay monte edilebildiği için buralarda kullanılır. Büyük tonajlı arabaların geçişleri sırasında paletlerin altına demir profil konulabilmesi için gövde altında yerler bulunur. Bu hız kesiciler kauçuktan yapılmış oldukları için içlerindeki hava tamamen vakumludur. İçinde hava odacıkları olmadığı için kullanım sırasında kopmalar olmaz.

Hız kesici kasisler daha çok tehlikeli kontrolsüz kavşaklarda, hemzemin geçitlerde, otoparklarda ve sitelerin girişlerinde sürücüleri uyarmak ve hızlarını aza indirmek amacıyla kullanılır.