LED’Lİ Sinyal Vericiler

LED’Lİ Sinyal Vericiler

LED’Lİ Sinyal Vericiler

LED’Lİ Sinyal Vericiler


Kentteki yol ve kaldırım düzenlemelerinde trafik güvenliğinin en yüksek düzeyde olması ve oluşabilecek kaza risklerini ortadan kaldırmak için trafik sinyalizasyon sisteminin düzgün ve doğru bir şekilde çalışması gerekmektedir.

Hala trafik sinyalizasyonunda kullanılan halojen ampullü sinyal işaretleri artık yerini LED’Lİ sinyal vericilere bırakıyor. LED’Lİ sinyal vericiler daha az enerji harcıyor ve daha uzun ömürlü olmaları ile dikkat çekmektedir. Ayrıca bu sinyal vericiler hem sürücüler hem de yayalar için daha güvenlidir. Yeni sinyal vericilerde lambalar tamamen renksiz olduğu için güneş yansımasından dolayı oluşacak kazaların önüne geçilmektedir. LED’Lİ sinyal vericiler sayesinde çok uzun bir süre lamba değişimine gerek kalmayacaktır. Enerjiden tasarruf sağlanacak ve lambalarda tozlanma ve kirlenme gibi durumlar olmadığı için ışıklarda azalma, çoğalma olayları ortadan kalkacaktır.

LED’Lİ sinyal vericilerin yansıyan güneş ışınlarını kesme özelliğinden dolayı gerek sürücüler gerek yayalar hangi ışın yandığını rahatlıkla görebilmektedir.