İlave Sinyalizasyon Cihazları

İlave Sinyalizasyon Cihazları

İlave Sinyalizasyon Cihazları

İlave Sinyalizasyon Cihazları


İlave sinyalizasyon cihazları arasında yeşil dalga uydu modülü, flaşör cihazları, yaya butonu, pir detektör ve görme engelliler için akustik sesli uyarı cihazları gelmektedir. Bu ürünlerin özellikleri ise şöyle sıralanmıştır.

Yeşil Dalga Uydu Modülü: GPS ile çalışmaktadır.

Flaşör Cihazı: Koruma devresine sahip olan bu cihaz da GPS sistemi ile çalışır.

Yaya Butonu: Kavşaklarda yaya sinyal vericiler ile birlikte kullanılır. Yayalar karşıdan karşıya geçmek istedikleri zaman bu butonları kullanmaktadırlar. Master cihazlar ile uyum içinde çalışabilme özelliğine sahiptir.

Pir Detektör: Yarı ve tam trafik uyarmalı kavşak bölümlerinde araçların algılanmasında kullanılır. Sinyal vericilerin hem yanına hem üzerine monte edilebilir. Kullanımı ve montajı oldukça kolaydır. Karayollarında tek başlarına çalışan kavşaklarda ve tali yoldaki arabaların algılanmasına göre cihazda yeşil ışığın yanması sağlanarak ana yöndeki araçlara devamlı yeşil ışık yakması şeklinde tasarlanmıştır.

Yay Butonu: Yaya sinyal vericilerin üzerine monte edilerek kullanılmaktadır. Yayaların karşıdan karşıya geçmeleri için tasarlanan bu cihaz çocuklar, yaşlılar ve engelliler için yaşamı kolaylaştırmaktadır.

Görmek Engelliler İçin Akustik Sesli Uyarı Cihazı: Bu cihazlar yaya sinyal vericilerin üzerine monte edilir. Görme engelliler için sesli uyarı da yapılmaktadır.