Araç ve Yol Kapanı

Araç ve Yol Kapanı

Araç ve Yol Kapanı

Araç ve Yol Kapanı


Yol Kapanı 104 cm.lik modüller halindedir. istenilen ebatta boylandırılır. Dil yüksekliği 8 cm.dir. Kapan dilleri tek başına hareket ettiğinden asgari ses çıkartır. Sıcak daldırma galvanizli özel imalattır.


Trafikte alınan bütün önlemler güvenliğe ait önlemlerdir. Konulan kurallar olası kazaların önceden önüne geçmek, can ve mal güvenliğini sağlamak içindir. Bu güvenlik işaretlerinden bir tanesi de araç ve yol kapanlarıdır.

Bu işaretler otoparkların girişlerinde, hastanelerde, sitelerde, otogarlarda ve buna benzer diğer yerlerde trafiğin tersten geçişini engellemek amacıyla kullanılır. Yol kapanları istenilen renklerde ve şekillerde olabilir. İşaretler eklenerek çoğaltılabilir. Üzerlerinden ne tür araçların geçeğine göre bu kapanların şekilleri de farklılık gösterir. Birde bu yol kapanların otomatik olanları bulunmaktadır. Bu tür kapanlar yüksek güvenlik gerektiren yerlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Ayrıca otopark girişlerinin ve çıkışlarında ve araç kaçırmalarının yoğun olduğu yerlerde otomatik olarak açılır ve kapanır. Bu ürünler tek parçadan oluşmaktadır. Kumanda, kart okuyucu ve buton ile çalışmaktadır.